• Lorem ipsum
  • Top wijnmaker angelo gaja!
Ca'Marcanda Gaja Ca’Marcanda Vistamare

Gaja Ca’Marcanda Vistamare

Vistamare, een blend van vermentino, viognier en fiano is een complexe wijn met aroma’s van citrus, witte bloemen en mediterrane kruiden als rozemarijn en salie. De frisse en kruidige tonen van vermentino combineren met de opmerkelijke complexiteit. Lees meer...
Voor 16:00 uur besteld, vandaag verzonden*.

Gaja Ca’Marcanda Vistamare

 

Omschrijving

Vistamare, een blend van vermentino, viognier en fiano is een complexe wijn met aroma’s van citrus, witte bloemen en mediterrane kruiden als rozemarijn en salie. De frisse en kruidige tonen van vermentino combineren met de opmerkelijke complexiteit en rondheid van viognier.

Fiano voegt een bloemige en balsamico noot toe aan het boeket. Het is een uitdagende, gastronomische wijn die inzetbaar is bij vele gerechten, zoals gebakken vis, zeevruchten, gevogelte en witvlees. Er is echter geen haast geboden, want de Vistamare kan ook verrassend mooi rijpen!

Druivenras(sen)

40% Vermentino, 40% Viognier en 20% Fiano.

Vinificatie 

Iedere variëteit wordt afzonderlijk vergist. De viognier wordt vergist en rijpt op eikenhout, de vermentino op roestvrijstaal. Hierna mengt de wijnmaker de verschillende basiswijnen in de gewenste (per oogstjaar variërende) verhouding.

Proefnotitie

Een uitdagende, gastronomische wijn die inzetbaar is bij vele gerechten, zoals gebakken vis, zeevruchten, gevogelte en witvlees. Er is echter geen haast geboden, want de Vistamare kan ook verrassend mooi rijpen!

Weetje

Het etiket is een abstracte weergave van het landschap in het gebied. De blauwe vlakken verwijzen naar de bomen die aan de zijden van de wegen staan.

Wijnhuisomschrijving

De iconische wijnmaker Angelo Gaja (1940) zette eigenhandig Piemonte op de internationale wijnkaart. Naast de wijngaarden in Piemonte bezit Gaja ook wijngaarden in Toscane, waaronder Ca’Marcanda in Bolgheri. In 1996 kocht Gaja Ca’Marcanda (60 ha) aan en gaf het de huidige naam, een verwijzing naar de eindeloze reeks onderhandelingen die hij voerde om het domein in bezit te krijgen. Hij rooide een groot gedeelte van de sangiovese-stokken en herplantte deze met Franse variëteiten zoals merlot, cabernet en syrah. De Super Tuscan van Gaja was geboren! Promis is de jonge-stokken-wijn van Ca’Marcanda en Magari is de wijn met een groter potentieel. Het vlaggenschip van het domein is de Camarcanda. Vistamare is een eigenzinnige witte wijn van vermentino en viognier.

 

LandItalië
WijnhuisCa'Marcanda
StreekToscane
WijnsoortWitte wijn
Inhoud75 cl
Alcoholpercentage13,5%
Druivensoort40% Vermentino, 40% Viognier en 20% Fiano
SmaakCitrus, Witte bloemen, Mediterrane kruiden, Complex met rondeur en Elegantie
Gerecht Gebakken vis, Zeevruchten, Gevogelte en Witvlees
Klantbeoordelingen